Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Очитківська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 00184307) був реорганізований і увійшов до складу Липовецької громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Очитків
Оратівський район, Вінницька область

Історія

Адміністративний центр - с.Очитків розташоване на відстані 80 км від м.Вінниця, за 6 км від ст. Липовець, 1 км від автотраси державного значення Київ – Вінниця, 1 км від залізної дороги Козятин-Христинівка. До районного центру – 40 км.

Адреса: Вінницька область, Оратівський район, с.Очитків вул.Незалежності, 41.

Загальна територія сільської ради складає 3567,6 га. Площа населених пунктів 381,9 га. Розпайовано 1424,97 га. Земельну частку (пай) отримали 521 чол. Створено 246,1 га земель резервного фонду, 157,9 га земель запасу виділено під пасовища 189,7 га. Надано у власність громадян 150 га земель резервного фонду. і 22 га земель запасу. Велика увага приділяється питанням приватизації громадянами присадибних земельних ділянок. По сільській раді проведена грошова оцінка земель населених пунктів.

На території господарську діяльність проводить ПрАТ «Агрофорт», ТОВ «Агробуд», СВК «Маяк» с.Медівка, які орендує земельні паї і займаються вирощуванням кукурудзи на зерно, пшениці, сої, ріпаку. Всього в даних структурах зайнято 12 чол працюючих. Велика кількість працездатного населення не працює і не має статусу безробітного. Основним заняттям цих людей є особисте селянське господарство. Сільською радою 104 га земель запасу надано в оренду фермерському господарстві «Очитківське», також орендує землі запасу Запарнюк А.В, який заклав молодий сад, та Мороз В.Б..

Житловий фонд сільської ради складається з одного двохквартирного житлового будинку загальною площею 80 кв.м. Житло не приватизоване. Опалення квартир пічне, індивідуальне, на твердому паливі. Водою користуються криничною. Село не газифіковано. Дороги потребують ремонту.

В селах Очитків та Люлинці функціонує 2 магазини роздрібної торгівлі. Один раз на тиждень – ринок з торгівлі промисловими та продовольчим товарами. На 588 жителів с.Очитків та Люлинці припадає 2 торгові точки.

Навчається 39 учнів, працює 15 вчителів. Усі діти шкільного віку охоплені навчанням, учні забезпечені безкоштовно підручниками, організовано гаряче харчування. В школі проведено ремонт опалювальної системи, капітальний ремонт спортивного залу, підведено холодну та гарячу воду. Територія школи завжди благоустроєна. Є шкільні ділянки і город, де вирощується картопля, овочі.

Працює чотири комп’ютерні класи. З року в рік зміцнюється матеріально-технічна база школи. Майже всі випускники школи стають студентами вищих і середніх навчальних закладів освіти.

Є два приміщення ФП с.Очитків та ФП с.Люлинці, в яких зроблено капітальні ремонти. На даний час проблемне питання – відкриття аптеки.

Мережа закладів культури на території сільської ради представлена БК с.Очитків, клубом в с.Люлинці, Очитківською сільською бібліотекою. Фінансуються вони з районного бюджету, в якому кошти закладено виключно на заробітну плату працівникам цих закладів. При бібліотеці створюється кімната краєзнавства. Матеріально-технічна база закладів культури дуже слабка. Приміщення БК с.Очитків потребує капітального ремонту. В клубі с.Люлинці проводиться поточний ремонт за кошти населення та інвесторів.

На території сільської ради проживає 200 пенсіонерів, 1 ліквідатор на ЧАЄС, 5 вдів, 8 учасників бойових дій, 75 учасників війни, 6 багатодітних родин, інвалідів дитинства - 3. Одиноких престарілих обслуговують два соціальних працівники. Під контролем виконавчого комітету оформлення документів для надання соціальної допомоги малазабезпеченим сім’ям. Всі жителі подають документи на отримання субсидій на тверде паливо, скраплений газ та електроенергію.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua